Aminokwasy rewolucja w odmładzaniu

Na tegorocznym XVIII Kongresie Medycyny Estetycznej i Anti-Aging miała miejsce prezentacja nowego na rynku polskim produkty do iniekcyjnej i regeneracji skóry zawierającego aminokwasy i kwas hialuronowy. Jest to przełomowy system regeneracji macierzy pozakomórkowej stosowany w procesie biogenesy skóry.

Do dyspozycji mamy 2 preparaty jeden z zawartością kwasu hialuronowego nieusieciowanego 200 mg a drugi 1200 mg. z dobraną na podstawie badań in-vitro mieszaniną aminokwasów (glicyna, Lprolina, L-lizyna, L-alanina, L-walina, Lleucyna), stymulujący regenerację macierzy pozakomórkowej (ECM). Wykazano, że tylko właściwa proporcja 2 mieszanin aminokwasów gwarantuje ekspresję genów odpowiedzialnych za jednoczesną syntezę kolagenu i elastyny. Badania kliniczne przeprowadzone we Włoszech wykazały skuteczność i bezpieczeństwo Sunekos® w leczeniu fotostarzenia.

Pierwsze efekty leczenia były widoczne już po 12,7 dniach od wykonania pierwszego zabiegu. Średnia redukcja zmarszczek na twarzy wyniosła 49,8%, bardzo dobre rezultaty uzyskano dla czoła (64,3%) okolicy oka (57,1% poprawy), policzków (47,3%), okolicy ust (52%) i linii marionetki (45,3%).

Po zastosowaniu preparatu zaobserwować można poprawę napięcia skory, wygładzenie drobnych zmarszczek, poprawę owalu twarzy, efekt liftingu. Odpowiednią metodą iniekcji możemy uzyskać efekt liftingu lub rozświetlenia twarzy. Preparat doskonale sprawdza się w okolicy oka, rozjaśnia cienie i może być stosowany na całą górną i dolną powiekę.

W zależności od rodzaju preparatu mamy rożne metody iniekcji. Stosujemy tak zwaną metodę kanapkową, podawania preparatu na rożnych warstwach skóry.

Aminokwasy powodują biostymulację dzięki której następuje produkcja kolagenu i elastyny.  Jak wiemy o ile stymulacja kolagenu jest dość prosta to już stymulacja produkcji kolagenu była do tej pory bardzo utrudniona. Te produkty dają nam tę możliwość aby stymulować produkcję elastyny.

Produkt można podawać kaniulą i igła. Nie ma ryzyka nawet w przypadku podania produktu do naczynia krwionośnego.  Aminokwasy są polecane także u  pacjentów stosujących toksynę botulinową, w celu zapobiegania powstawaniu atrofii mięśni.

Dla podtrzymania efektów przygotowano też aminokwasy stosowane doustnie.  Załączamy zdjęcia z prezentacji produktu Sunekos.

 

 

Nasi partnerzy