Nowotwory skóry

W zapobieganiu  nowotworom skóry podstawowe znaczenie ma profilaktyka. Unikanie nadmiernej ekspozycji na słońce oraz stosowanie dobrych kremów z filtrem. Najlepiej tych działających ok 6-8 godzin. Takie filtry są dokupienia w gabinetach medycyny estetycznej lub kosmetologicznych. 

Pamiętac nalęzy, że rak skóry jest nowotworem dającym bardzo złe rokowania. Nasze podejrzenia powinny wzbudzić znamiona barwnikowe, które szybko zmieniają swój wygląd, rozmiar, kolor, są nieregularne, ciemno wybarwione, krwawią, swędzą. 

Także wszelkiego rodzaju inne zmiany skórne jak niegojące się ranki powinny skierowac nas do dermatologa. 

Każdy przynajmniej raz w roku powinien poddać się dermatologicznemu badaniu dermatoskopowemu w celu wykluczenia zmian nowotworowych. 

 

Tensor Lift

To preparat do mezoterapii igłowej. Daje doskonałe efekty liftingujące. Stosuje się go od kości jarzmowych w dół. 

Doskonały na zwiotczałą skórę policzków i linię żuchwy. 

Czytaj więcej: Tensor Lift

Easy Fenol

Peeling fenolowy przeznaczony dla osób po 50 r. ż. 

To doskonały zabieg dla osób z głębszymi zmarszczkami. Działa on nie tylko wypłycająco na zmarszczki, ale także silnie liftinguje skórę. Efekty są spektakularne. 

Czytaj więcej: Easy Fenol

Chorzy na łuszczycę - czy mogą wykonywać zabiegi estetyczne?

Chorzy na łuszczycę - czy mogą wykonywać zabiegi estetyczne?
Oczywiście tak. Poniżej opiszemy jakie i kiedy. 
Łuszczyca nie jest chorobą zakaźną, nie należy się obawiać chorych z łuszczycą. Główną role w etiopatogenezie łuszczycy pełnią czynniki immunologiczne, nieprawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego, tj. limfocytów T i wydzielanych przez nie cytokin. Z powodu ryzyka zaostrzenia zmian skórnych jej aktywna postać jest przeciwwskazaniem do większości zabiegów estetycznych. Jednak w większości przypadków chorych na łuszczycę można poddawać zabiegom nawilżającym i łagodzącym, ozonoterapii, falom RF bipolarnym, zabiegom hiperbarcznym i karboksyterapii.

Czytaj więcej: Chorzy na łuszczycę - czy mogą wykonywać zabiegi estetyczne?

Trądzik różowaty – jak leczyć

Temat trądziku różowatego jest bardzo popularny. Coraz częsciejdotyka on zarówno kobiet jak i mężczyzn. Był on także tematem wykładów kongresu ICAAM. Leczenie trądziku różowatego jest bardzo trudnym i długotrwały procesem. Objawy tej dolegliwości występują częściej u osób z silnie unaczynioną i reaktywna cerą. 

Bardzo ważna jest profilaktyka - unikanie gorących potraw, gwałtownych zmian temperatur, sauny parowej i fińskiej (dopuszczalna sauna IR), należy zabezpieczać twarz kremem z wysokim filtrem i unikać kąpieli słonecznych.  

Standardowe metody leczenia farmakologicznego polegają zazwyczaj na stosowaniu preparatów mertonidazolu - doustnie i miejscowo. Jednak często nie przynoszą one wystarczających efektów, warto się zatem wspomóc zabiegami kosmetycznymi i estetycznymi. 

Pomocne będzie też naświetlanie tak zwanym laserem IPL. Pomaga w łagodzeniu zmian i zmniejszeniu rumienia. 

 

Polecane zabiegi kosmetyczne

Zaobserwowano, że u osób zakażonych Demodex dużo częściej występuje trądzik różowaty. 

Nużeniec ludzki (Demodex folliculorum)

 

Bardzo ważne jest oczyszczanie okolicy oka - szczególnie nasady rzęs, gdyż na tle trądziku różowatego wywiązuje się często zapalenie spojówek. 

 

Nasi partnerzy