Rozwiązanie na worki pod oczami

Do tej pory worki pod oczami spedzały sen z powiek pacjentów i lekarzy. Obecnie mamy już rozwiązanie tego problemu. PBserum Medical Low. Wspanialy preparat zawierajacy rekombinowane enzymy kolagenazę, lipazę i liazę. W tym preparacie mamy przewagę liazy. 

Preparat radzi sobie zarówno z workami spowodowanymi przez obrzęk jak i przez gromadzenie wody. Dodatkowo doskonale poprawia napięcie skóry na twarzy i ciele - w miejscu zastosowania (ramiona, kolana itp)

 

Trzeci dzien XVIII Kongresu Medycyny Estetycznej i Anti-Aging

Trzeci dzień XVIII kongresu zawierał duża dawkę informacji o zabiegach laserowych oraz wiele informacji prawnych i podatkowych.

Oczywiście także i trzeciego dnia można było wziąć udział w workshopach prowadzonych przez specjalistów, na których prezentowano techniki przeprowadzania zabiegów i opisywano zalety zabiegów i zasady działania preparatów.

W kolejnych aktualizacjach będziemy zamieszczać relacje z poszczególnych wykładów. Zapraszamy do lektury.

Drugi dzień XVIII Kongresu Medycyny Estetycznej i Anti-Aging

Dzień drugi XVIII kongresu upłyną pod znakiem rewitalizacji i bezpieczeństwa zabiegów.

W piątek, sobotę i niedzielę wykłady rozpoczynały się od dyskusji między praktykami „Jak ja to robię” W czasie której doświadczeni fachowcy dzielili się z uczestnikami swoimi doświadczeniami. Ostrzegali na co zwrócić uwagę aby uniknąć komplikacji oraz dzieli doświadczenia i informacjami jak ewaluowała ich technika.

Na uwagę zasługuje między innymi wykład dotyczący bezpieczeństwa zabiegów oraz, komplikacji po preparatach zawierających kwas hialuronowy oraz zakażeń i  jak ich unikać. Uczestnicy mieli także okazję obejrzeć pokaz anatomii 3D.

Przedstawiono także metody leczenia trądziku różowatego oraz rewolucję w regeneracji, jaką są aminokwasy dzięki, którym można uzyskać stymulację elastyny. Nie zabrakł też miejsca dla omówienia terapii osoczem bogato płytkowym i fibryną. Obecna  medycyna estetyczna skłania się bardziej w stronę regeneracji, a dopiero w kolejnym etapie uzupełniania i odtwarzania, aby cofnąć zmiany wywołane czasem.  Na uwagę zasługuje także terapia RF mikroigłowa. Skuteczna w odmładzaniu i w leczeniu blizn o różnej etiologii.

Przyklad skóry z bliznami po trądziku poddadny terapi RF mikroigłowej

XVIII Kongres Medycyny Estetycznej i Anti-Aging - oficjalnie otwarty

XVIII Kongres Medycyny Estetycznej i Anti-Aging organizowany przez PTMEIAA PTL

Został dziś (27.09.18) oficjalnie otwarty o godzinie 11 konferencja prasową, a o godzinie 17.00 oficjalną uroczystością w Hotelu Hilton w Warszawie.

 

Kongres potrwa 4 dni i do tej pory zarejestrowało się ponad 1000 uczestników. Ilość osób uczestniczących w kongresie co roku znacznie wzrasta, co świadczy o jego poziome i zainteresowaniem jakim się cieszy wśród lekarzy z Polski i całego świata, gdyż obserwujemy wielu uczestników z innych krajów.

 

Kongres zbiega się z 25-leciem medycyny estetycznej w Polsce, której prekursorem był dr Andrzej Ignaciuk. PTMEIA działa w Polsce od 26.10.1993 r. Jest najstarszym i największym w Polsce towarzystwem naukowym działającym na polu medycyny estetycznej i anti-aging.

 

Na konferencji prasowej, omówiono nie tylko plan kongresu, ale i przedstawiono po raz kolejny problem wykonywania zabiegów medycyny estetycznej przez osoby nieposiadające wykształcenia medycznego. Dziennikarze mieli okazję osobiście porozmawiać i poznać przypadek osoby poszkodowanej przez znaną celebrytkę, nie posiadającą wykształcenia medycznego, a jedynie kurs, która podejmuje się wykonywania zabiegów medycznych.

Pacjentka, została nie tylko oszpecona, ale po powstaniu komplikacji nie udzielono jej żadnej pomocy, była wręcz lekceważona przez wykonująca zabieg. Sama musiała szukać pomocy i diagnozować się w internecie, aby wiedzieć gdzie udać się po pomoc. Należy przy tym zaznaczyć, że osoba wykonująca zabieg nie tylko wykonała go źle, ale i całkowicie niepotrzebnie. U poszkodowanej nie było wskazań estetycznych do wykonania korekcji zmarszczek okolicy glabelli.

 

Pacjenci powinni zwracać dużą uwagę na to, gdzie poddają się procedurom, gdyż duża medialność wykonującego nie gwarantuje jego odpowiedniego wykształcenia i fachowości.

Na konferencji podkreślono, że coraz więcej jest samozwańczych ekspertów, którzy świeżo po ukończonym kursie nazywają się ekspertami.

 

Podczas tegorocznego kongresu dużo miejsca zostanie poświęcone medycynie regeneracyjnej. Dr Andrzej Ignaciuk podkreślił, że najlepiej jest przede wszystkim regenerować i utrzymywać w dobrej kondycji ciało, a dopiero w ostateczności posuwać się do rekonstrukcji, wypełniaczy, implantów i operacji plastycznych. W czasie kongresu zostanie także poruszony problem augmentacji piersi i związanego z tym ryzyka nowotworów.

 

Zapraszamy do uczestnictwa w kongresie oraz do śledzenia naszych relacji.

 

Nasi partnerzy